Zakłady Chemiczne „Siarkopol”
Tarnobrzeg Sp. z.o.o.

     Zakłady Chemiczne “Siarkopol” Tarnobrzeg Sp. z o.o. są firmą specjalizującą się w produkcji wysokiej jakości nawozów rolniczych, ogrodniczych oraz siarki konfekcjonowanej.

PRZEZNACZENIE

Nawóz przeznaczony  jest do nawożenia roślin wymagających obok podstawowych makroelementów dobrego zaopatrzenia w wapń, magnez i siarkę, takich jak rzepak, gorczyca biała, kapusta i rośliny strączkowe a także rośliny okopowe.

WŁAŚCIWOŚCI

TARNOGRAN R z BOREM zawiera 3% azotu (N) w formie amonowej, 9% fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w kwasach mineralnych, 19% potasu (K2O) w formie soli potasowej, 5% wapnia (CaO), 3% magnezu w postaci siarczanu magnezu, 21% s iarki w postaci siarczanowej, 02% boru (B).

PRZEZNACZENIE

Nawóz przeznaczony jest do nawożenia roślin o wysokim poziomie intensywności produkcji, przede wszystkim rzepaku, buraków cukrowych i kukurydzy. Nadaje się na wszystkie gleby niezależnie od struktury. Może być stosowany samodzielnie lub jak o składnik mieszanek nawozowych przygotowywanych pod konkretne potrzeby nawożonej rośliny.

 WŁAŚCIWOŚCI

WAP MAG zawiera 28% wapnia (CaO) w postaci siarczanowej i węglanowej, 16% magnezu (MgO) w postaci siarczanowej i węglanowej, maksimum 10% siarki (SO3) oraz dodatkowo mikroelementy: 0,1% boru (B), 0,1% miedzi (Cu), 0,012% molibdenu (Mo), 0,1% cynku (Zn), Zróżnicowane pod względem rozpuszczalności formy makroskładników występujących w nawozie sprzyjają systematycznemu uwalnianiu składników z granuli w całym okresie wegetacji roślin.

PRZEZNACZENIE

Nawóz WAP MAG przeznaczony jest do stosowania na gleby mineralne i organiczne o odczynie bardzo kwaśnym, kwaśnym i lekko kwaśnym we wszystkich uprawach rolniczych na gruntach ornych i trwałych użytkach zielonych. Ze względu na znaczną zawartość magnezu powinien być on stosowany przede wszystkim na gleby o niskiej zasobności w magnez.

 WŁAŚCIWOŚCI

WAP MAG zawiera 28% wapnia (CaO) całkowitego i  16% magnezu (MgO) całkowitego. 

PRZEZNACZENIE

Superfosfat prosty jest tradycyjnym, fosforowym nawozem mineralnym. W rolnictwie jako środek wzbogacający glebę w składniki odżywcze niezbędne dla rozwoju roślin. Nawóz przedsiewny przeznaczony do stosowania pod zboża jare, rośliny okopowe i na użytki zielone.

WŁAŚCIWOŚCI

SUPERFOSFAT prosty zawiera 19% fosforu (P2O5) rozpuszczalnego w obojętnym roztworze cytrynianu amonu, w tym 93% fosforanów ropzuszczalnych w wodzie, 20% wapnia (CaO) rozpuszczalnego w wodzie, 32% siarki (SO3) całkowitej. Nawóz zawiera siarkę niezbędną do budowy białek oraz wapń, który przeciwdziała niektórym chorobom fizjologicznym (związanym z niedoborem tego pierwiastka). Daje dobre efekty w nawożeniu łąk i pastwisk oraz plantacji trwałych.

PRZEZNACZENIE

Nawóz WIGOR S przeznaczony jest do nawożenia roślin siarkolubnych takich jakich: rzepak, groch, rośliny motylkowate, kapustne, burak cukrowy i ćwikłowy, a także zbóż: pszenicy, jęczmienia i kukurydzy na glebach wykazujących niedobór siarki.

 

WŁAŚCIWOŚCI

WIGOR S jest nawozem granulowanym, zawierającym 90% siarki.

Zawarty w nawozie bentonit (pH>7), dzięki swoim właściwościom pęcznienia w kontakcie z wodą, powoduje rozdrobnienie siarki.

punkt sprzedaży namysłów

sprzedaż hurtowa namysłów

Małgorzata Zabłocka

sprzedaż detaliczna namysłów

Katarzyna mateja

tel. 601 582 466
k.mateja@agromund.com.pl

77 410 34 54

biuro@agromund.com.pl

ul. Piłsudskiego 25, 46-100 Namysłów

Punkt sprzedaży dąbrowa

tomasz warga

tel. 601 483 990

77 419 46 18

ul. Kasztanowa 5, Dąbrowa
46-112 Świerczów

Jeśli masz  jakieś pytania?

Masz pytania? A może chcesz dowiedzieć się czegoś więcej?
Nie zwlekaj. Napisz lub zadzwoń do nas.